o naszych winach słów kilka

Nasz Prosecco VAN to nie tylko wina musujące. Wyposażyliśmy go w cztery krany, a z każdego z nich możemy nalewać inny trunek. Jest to świetna alternatywa dla win z butelek, osobnych roll-barów, czy wystawiania piwa na stole. 

wszystko to ma jeden Prosecco Van

Poniżej przedstawiamy wina musujące, białe i czerwone, piwa oraz cydry, które znajdziecie w naszej ofercie.  Zapraszamy do lektury.

o prosecco

Prosecco to pyszne białe wino pochodzące z włoskiego rejonu Veneto. Produkowane jest z wyselekcjonowanego szczepu winogron Glera. Jego różowe odmiany są z dodatkiem innych szczepów, między innymi, Pinot Grigio czy Chardonnay.

Jak smakuje…?

Prosecco ma orzeźwiający, świeży, delikatny owocowy smak. Wyczuwalne są nuty białych owoców – jabłek, gruszek, cytrusów oraz delikatną nutą kwiatów. Jego kwasowość podkręca uczucie orzeźwienia. Smak jest uniwersalny i przypada do gustu większości.

Rozróżniamy kilka odmian nagazowania Prosecco, m.in.: spumante – musujące, frizzante – lekko musujące, tranquillo – niemusujące. Intensywność musowania nie ma większego wpływu na smak – lecz raczej na poziom stanu euforycznego.
Dzielimy je również na różne poziomy wytrawności. Brut – przyjemnie wytrawne, extra-dry – tu dla odmiany nie jest bardzo wytrawne lecz lekko słodkie, dry – półsłodkie.

Bąbelki w Prosecco są pochodzenia naturalnego z fermentacji samego wina.
Prosecco jest orzeźwiające, owocowe, a przede wszystkim pyszne i pasuje praktycznie do wszystkiego.

Jest samo w sobie dobre na codzień, na każdą okazję i dla zdrowie

wina białe

Bianco Veneto

Połączenie dwóch popularnych białych szczepów – orzeźwiającego, cytrusowego Chardonnay oraz Traminera, delikatniejszego w charakterze, o znakomitym gruszkowym smaku i aromacie. Dzięki temu połączeniu powstało przyjemne wino, które polecamy je zarówno do samodzielnego picia, jak i do wszelkich przekąsek oraz lekkich potraw – i wegetariańskich, i z dodatkiem białych mięs.

San Martin Vino Bianco

Wino białe, spokojne, uzyskiwane z mieszanki winogron pochodzących z parceli wokół winnicy. Kolor bladożółty. Bardzo świeże wino o delikatnym zapachu owoców i wyraźną nutą migdałów. W ustach świeże, niezobowiązujące, z delikatną orzeźwiającą kwasowością. Idealne do picia solo, ale także do lekkich potraw rybnych, drobiowych i z owoców morza.

Dom Riesling QBA Dry

Wino pochodzące od jednego z najbardziej znanych niemieckich producentów, który wytwarza wina w różnych częściach Doliny Renu. Bogate w aromaty świeżych owoców takich jak cytrusy, brzoskwinie i zielone jabłka. Orzeźwiający i bogaty smak z wytrawnym wykończeniem. Idealnie pasuje do drobiu, owoców morza (a w szczególności do krabów, małż i ryb pieczonych), a także cielęciny i indyka

wina czerwone

glera frizzante
Rosso Veneto

Klasyczny Merlot przeznaczony do codziennego picia o delikatnych aromatach czerwonych dojrzałych owoców, jagód i śliwek. W smaku stosunkowo łagodne, miękkie, o owocowym aromacie, subtelnie taniczne z wyraźną owocową nutą. Pasuje do lekkich potraw mięsnych i pieczonych warzyw. 

Vino Cabernet

Wino nieskomplikowane, typowe dla szczepu i regionu. Powstałe w 100% ze szczepu Cabernet. Wyraźne owocowe aromaty, głównie czerwone i czarne porzeczki, lekka papryka w tle. W smaku dość obfite, winne, o krótkim, nieznacznie garbnikowym zakończeniu

Primitivo di Puglia IGP

Czerwone wino z najpopularniejszej włoskiej odmiany winogron – Primitivo. Pochodzi z najgorętszego regionu Włoch – Apulii. Bogaty smak, pełen aromatów jeżyn, wiśni, czarnej porzeczki, z nutami słodkich śliwek i lukrecji, z czekoladowym tłem. W smaku pełne, gęste, dobrze ułożone, długie. Odpowiednie by towarzyszyć każdemu daniu na bazie mięsa.

piwo

piwo kufle z nalewaka Prosecco van
Piwa krajowe

Żywiec  Białe, APA, Amerykańskie Pszeniczne , Tradycyjny
Paulaner Hefe Weissbier, Heineken, Pilsner, Perła Chmielowa, Carlsberg
Tyskie Gronie oraz Klasyczne
Książęce Ciemne Łagodne, Czerwony Lager, Złote Pszeniczne

Piwa regionalne

 Miłosław Pilzner, Niefiltrowane, Marcowe
Fortuna czarna, Kormoran Jasny

Piwa zagraniczne

Monte Santi Fruttisecco Mango, Pineberry, Watermelon, Bitter Orange
Guinness

Cydr

Cydr Słowiański Wytrawny

Zamów już teraz Prosecco Van!

Chcesz poznać nasze ceny? Chciałbyś poznać wycenę indywidualną?